Nadruki - Alldruk

Idź do spisu treści

Menu główne:

Nadruki

Na oferowanych produktach wykonujemy również nadruki. Poniżej zamieszczany skróconą informację dotyczącą poszczególnych rodzajów nadruków.


Sitodruk to król dużych nakładów. Metoda polegająca na bezpośrednim nałożeniu farb na płaski materiał. Sprawdza się szczególnie przy dużych nakładach z powtarzalnym wzorem. Wzór do nadruków musi być grafiką wektorową, w tzw. krzywych. Kolory powinny być zgrupowane i oddzielone od siebie. Nadruki można wykonywać na wszelkich tkaninach. Najczęściej stosowane przy nadrukach na koszulkach, kamizelkach i innej odzieży.
 

Termotransfer flex i flock to metody przyjazne niewielkim nakładom oraz zamówieniom złożonym z różnych nadruków. Bardzo często stosowane przy nadrukach numerów na strojach sportowych lub nazwisk. Flex to jednokolorowa folia, matowa lub błyszcząca, natomiast flock, to folia w odczuciu przypominająca meszek. Wzory muszą być przygotowane w krzywych.
 

Najbardziej ekonomiczna metoda nadruków, najtrwalsza, ale mająca jednocześnie najwięcej ograniczeń. Metoda polega na bezpośrednim barwieniu sztucznego materiału w wysokiej temperaturze. O ile nadruki wykonane w ten sposób są właściwie niezniszczalne, bo trwałe jak materiał na którym są wykonane. Ograniczenia w stosowaniu tej metody dotyczą kolorów koszulki tzn. można wykonywać ciemniejszy nadruk na jaśniejszym materiale, czyli na białym można wykonać każdy nadruk, natomiast na czarnych koszulkach nie można zrobić żadnego. Grafiki nie muszą być przygotowane w krzywych.


Haft i dzianina to trwałe, efektowne i znajdujące wiele zastosowań formy znakowania odzieży i innych materiałów. Może być zdobieniem, jak również przedstawiać logotyp firmowy. Grafiki nie muszą być w krzywych ale muszą zostać przygotowane w odpowiednim programie.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego